Jaapan vs USA – jalgpallimatši aruanne – 23. september 2022

USA alustas MM-i ettevalmistust kehvasti, kaotades Saksamaal Düsseldorfis kahest soojendusmängust esimeses 2:0 Jaapani vastu enne Katari reisi.

Daichi Kamada skoori 24. minutil Kaoru Mitoma lisas veel üks hilja lahkunud mänedžer Gregg Berhalter, kellel oli palju probleeme. Tema meeskond ei suutnud esimest korda 15 mängu jooksul tabamust registreerida.

Carlisle: USMNT jäi vastuseta kaotuses Jaapanile

Berhalteri meeskond oli ilma oma talismanita Christian Pulisic pärast seda, kui enne avalöögi algust teatati, et Chelsea ründaja sai rahvusmeeskonnaga treeningul nokauti.

USA kohtub teisipäeval Hispaanias Murcias Saudi Araabiaga oma viimases mängus, enne kui Berhalter peab 13. novembril esitama 26-mehelise MM-i nimekirja.

“Peame mängima isiksusega,” ütles Berhalter. “Peame mängima kergusega. Peame mängima intensiivselt. Kui me neid asju teeme, siis oleme väga hea meeskond, aga kui me ei mängi, siis oleme keskmine meeskond.

“Pole aus öelda, et kõik on siin blokis. Seal on poisid, kellel on selle meeskonnaga palju vett silla all ja kellel on olnud palju häid mänge.

Voogesitus teenuses ESPN+: LaLiga, Bundesliga, MLS, rohkem (USA)

“Me läksime alla ootuste. Me ei vastanud oma standarditele. Ja see on peaaegu kõikjal.”

Jaapan asus USA lohaka mängu järel 24. minutil juhtima Hidemasa Morita koondamine märgita Kamada koju jõudmiseks. Värav loeti alguses suluseisuks, kuid lõpuks jäi see pärast VAR-i ülevaatust püsima.

Berhalter tutvustas teisel poolajal mitmeid vahetusmängijaid, kuid nad ei suutnud aidata USA-l käiku klõpsata, samas kui Arsenali väravavaht Matt Turner pidid olema valvel, et takistada Jaapanil edumaa suurendamast.

Turner tegi 65. minutil tõrje vasakult äärelt, et peatada Kamada pingutus, enne kui kallutas kaugelt löögi. Ritsu Doan 10 minutit hiljem.

Mitoma lõi Jaapani teise värava 88. minutil pärast mitme kaitsja löömist, et kindlustada oma meeskonna domineerimist ja mõista USA hukka murettekitavale kaotusele MM-i eel.

“Ilmselt tõesti pettumus,” ütles Turner. “Soovin lihtsalt, et meil oleks algusest peale natuke rohkem tüli. Arvan, et teeme endale mitmel viisil haiget.”

Sellele raportile aitas kaasa Reutersi ja Associated Pressi teave.